Szaflary

W Szaflarach na lewym brzegu Białego Dunajca, na wapiennej skale zobaczyć można częściowo zabudowany teren z zachowanymi fragmentami murów. Jest to pozostałość po istniejącym tu od XIII wieku zamku, który był najważniejszym punktem obrony całej doliny. Noclegi blisko Term Szaflary Na turystów czekają nie tylko baseny wewnętrzne ale i zewnętrzne, a także zjeżdżalnie, hydromasaże i wiele innych atrakcji, które umilają spędzanie czasu w ciepłej wodzie o właściwościach wspierających leczenie wielu przypadłości.

Szaflary, wieś historycznie położona na Podhalu, stanowi granicę dwóch regionów geograficznych jakimi są Kotlina Nowotarska i Pogórze Bukowińskie. W Szaflarach na lewym brzegu Białego Dunajca, na wapiennej skale zobaczyć można częściowo zabudowany teren z zachowanymi fragmentami murów.tanie noclegi Szaflary Miejscowość odwiedzają turyści chcący odpocząć w czasie krótkiego weekendu a także zagraniczni goście chcący poznać Podhale.

Szaflary są tak zlokalizowane, przypada na fantastyczne miejsce tylko 6 km od Nowego Targu przy drodze prowadzącej do oddalonego o 17 km Zakopanego, dzięki czemu noclegi Szaflary stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno w inne części Podhala, jak i do położonych niedaleko, równie atrakcyjnych Pienin. Szaflary pensjonaty, domki zapraszają.