Kościelisko noclegi

Kościelisko nazywane „Sercem Podhala”, położona na zboczach Pogórza Gubałowskiego. Kościelisko noclegi to świetna baza turystyczna, to aby każdy turysta był zadowolony ze swojego urlopu. Kościelisko ma charakter miejscowości wypoczynkowej. Proponujemy więc wybrać się na wycieczkę. Kościelisko noclegi to często wybierane miejsca na podhalu zw względu na piękne widoki. . W każdej z wsi spotkacie drewniane kościółki, kapliczki, dzwonnice, tradycyjna kuźnię czy leśniczówkę. W Dolinie Chochołowskiej natraficie na stare szałasy pasterskie.. Witów noclegi to pomysł na spędzenie ferii, wakacji w pobliżu Kościeliska, zwłszcza zimą Witów jest czesto wybierany przez turystów, którzy chcą pojeździć na nartach. Trzeba przecież pamiętać, że Podhale to jeden z nielicznych regionów Polski, w którym wnukowie kultywują tradycję swoich przodków.

Zabytkiem zasługującym na największą uwagę w Kościelisku jest XX-wieczny kościół św. Kazimierza Królewicza. Jego budowa ruszyła w 1908 roku, a włączyli się w nią wybitni artyści i architekci.

Kościelisko noclegi z widokiem na Giewont to bardzo atrakcyjną opcja na spędzenie wczasów. Ze względu na swój turystyczny charakter, to piękne i bardzo lubiane przez turystów miejsce urlopowych wojaży. Przyznać trzeba że Kościelisko jest świetnym wyborem na wypoczynek w Tatrach.

Kościelisko zachwyca walorami naturalnymi – na terenie tej gminy znajdują się największe doliny w Tatrach, czyli Chochołowska i Kościeliska. Najbardziej obleganych przez turystów jest Dolina Kościeliska, gdzie można podziwiać , las, skały o przeróżnych kształtach, jaskinie i strome ściany. Dzięki sieci szlaków turyści mogą zwiedzać je pieszo, konno, na nartach lub na rowerze. Można niesamowite widoki przyrody, łąki pełne krokusów i zielonych krzewów kosodrzewiny, skaczące po skałach kozice czy niedźwiedzie. Kościelisko noclegi domki zaprasza.

Pierwsza wzmianka o osadach pasterskich leżących na obszarze obecnego Kościeliska pochodzi z pierwszej połowy XVII w. Według popularnej legendy król Jan Kazimierz wybrał drogę wiodącą przez Kościelisko uciekając przed Szwedami.

Kościelisko apartamety cieszą się dużą popularnością. W pobliżu centrum miejscowości znajduje się kilka wejść do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest to szlak na Przysłup Miętusi na Nędzówce, wylot Doliny Kościeliskiej na Kirach, wylot Doliny Małej Łąki na Groniku i wylot Doliny Lejowej na Polanie Biały Potok.