Sromowce Niżne spanie

Sromowce Niżne to idealne miejsce dla turystów, gdyż jest tu wiele atrakcji, wiele zabytków, szlaków turystycznych dla których warto odwiedzić to miejsce. Pieniny noclegi domki baza noclegowa jest rozbudowana na obszarze całej wioski, a koszty jej wykorzystania są bardzo niskie. Warto odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć te piękne widoki. Najładniejszym widokiem jest panorama Trzech Koron oraz wartkiego Dunajca.

Jest to piękna podhalańska polska wioska leżąca w województwie małopolskim w powiecie nowotarskim. Wieś należy do gminy Czorsztyn, położona jest w Pieninach w dolinie Dunajca. Jest jedną z najstarszych wsi na Podhalu. Noclegi Sromowce Niżne mają do zaproponowania swoim nabywcom zróżnicowany standard usług, aby w możliwie jak najlepszy zadowolić klientów.

Sromowce  wieś jest najczęściej wybierana przez turystów na początek podróży do Trzech Koron, Sokolic, Góry Zamkowej i do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się na drugim brzegu Dunajca. Wieś jest wyposażona w wielką bazą noclegową, jest idealnie przystosowana aby gościć turystów. Znajduje się tu schronisko PTTK „Trzy Korony”, które ma do zaoferowania swoim klientom 17 pokoi z 50 miejscami noclegowymi.

Wieś została założona na początku XIV wieku. Jej początki mają głęboki związek z historią zakonu klarysek, które pochodziły ze Starego Sącza i były pierwszymi właścicielkami Sromowiec. Lata 1975-1998 to takie w których miejscowość należała do województwa nowosądeckiego, jednak od 1999 roku należy do województwa małopolskiego. Liczba ludności na tej wiosce wynosi około 1000 ludzi.

Będąc w tej cudownej wiosce należy zwiedzić wiele zabytków, które się tam znajdują. Największą atrakcją jest kościół pod wezwaniem świętej Katarzyny, który zbudowano prawdopodobnie w 1513 roku. Ma on bardzo cenne wyposażenie jest to gotycki tryptyk, który pochodzi z końca XIV wieku. Należy także zobaczyć kilka atrakcji takich jak: spływ Dunajcem, Zamek świętej Kingi, Trzy Korony, Czerwony Klasztor, Kładka na Dunajcu.