Noclegi Władysławowo

Władysławowo jest miastem zlokalizowanym w północnej części województwa pomorskiego. Znajduje się nad morzem Bałtyckim oraz zatoką Pucką. Nieopodal, bo ok. 30 km na wschód znajduję się Hel a ok. 40 km na południe Gdynia. Do tego miasto jest największym miastem które możemy obejrzeć w powiecie puckim. Noclegi we Władysławowie mają do zaoferowania swoim nabywcom różny standard usług.

Obecnie teren Władysławowa jest zamieszkany przez ok 15300 osób. Pod względem liczebności płci kobiet jest tylko nieznacznie więcej od panów (na 100 panów przypada tutaj 104 pań). Wśród mieszkańców prócz katolików możemy tu również spotkać Świadków Jehowy którzy mają we Władysławowie swój zbór. Władysławowo domki, pensjonaty to miejsce urzeka swym klimatem.

Zalążka miasta możemy poszukiwać w drugiej połowie XIII wieku w dwóch wsiach znajdujących się na tym terenie: Wielkiej Wsi i Cetniewie. W 1409 roku wieś dostała się pod władanie Krzyżaków którzy nadali osadzie przywilej lokacyjny. W pierwszej połowie XVII wieku król Władysław II potwierdzając te przywileje wybudował tutaj aż dwa forty wojenne. W 1918 roku po odzyskaniu niepodległości przez Polskę wieś znowu znalazła się w jej granicach. Prawa miejskie Władysławowo otrzymało dopiero prawie 20 lat po zakończeniu II wojny światowej.

Z jasnych względów Władysławowo zwiedzane jest przede wszystkim ze względu na swoje atrakcję morskie, ale pomimo to znajduję się tu dużo zabytków, które każdy zwiedzający powinien obejrzeć. Wśród nich najwięcej można spotkać pomników, m.in. popiersie Antoniego Abrahama, pomnik upamiętniający lądowanie króla Zygmunta III Wazę w Lisim Jarze lub popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprócz nich na terenie Władysławowa znajdują się zabytki chronione prawnie, są to: dom gen. Hallera wybudowany w 1922 roku, Latarnia Morska Rozewie z XVIII w i inne.

Z oczywistych powodów miasto jest zwiedzane przez turystów przede wszystkim z powodu swoich wodnych atrakcji. Potencjalny odwiedzający może przyjemnie spędzić swój czas na jednym z piętnastu kąpielisk, a dla zafascynowanych żeglarstwem czeka tu wiele rejsów statkiem. Należy również odwiedzić port morski w którym jest fabryka lodu czy prowadzone jest przetwórstwo ryb.