Niedzica spanie

Znajduje się tu także osada turystyczna, która położona jest na Polanie Sosny znajdującej się między Dunajcem a starą szosą do dawnego przejścia granicznego Niedzica – Łysa nad Dunajcem. Wyposażona jest ona w pole namiotowe, restaurację w starym dworze przeniesionym w to miejsce z Grywałdu, są także tutaj dwa pensjonaty, parking, ośrodek narciarski i przystań wodna z wypożyczalnią.

Wieś przez długie stulecia wchodziła w skład państwa węgierskiego. Została tam umieszczona przez komesa spiskiego Rudgera z Tyrolu w 1209 roku za nadaniem króla Węgier Andrzeja II. Lata 1320-1330 to okres w którym powstał zamek zwany Dunajec, który miał strzec traktat handlowy, który łączył Węgry z Polską. Zamek został zbudowany przez landgrafowych spiskowców z rodu Berzevicsych i teraz jest niebywałą atrakcją turystyczną.

Ten zamek jest także miejscem w którym został podpisany przez Zygmunta Luksemburskiego akt zastawu 16 miast spiskich przeciw Władysławowi Jagielle. Rodzina Palocsayów Salomonów od XVII wieku przejęła władze, a kiedy rozpadło się państwo Austro-Węgry Niedzica została przyznana Polsce, a stało się to w roku 1920. Zapraszamy do Niedzicy wszystkich wczasowiczów, którzy chcą zobaczyć zamek w którym podobno straszy. Pieniny noclegi z wyżywieniem    Rekreacja grzybobranie Blisko lasy iglaste i liściaste pełne grzybów. W lasach można też zbierać jagody i maliny. jazda konna narciarstwo Wyciągi i świetnie przygotowane trasy w pobliżu – Palenica i Arena Narciarska Jaworki. polowanie sporty wodne spływy kajakowe trasy rowerowe wędkowanie. Pieniny są jednym z najpiękniejszych i drugim po Tatrach najchętniej uczęszczanym pasmem górskim.

W tej wiosce znajduje się dużo zabytków, które warto zobaczyć. Największą atrakcją jest Kościół świętego Bartłomieja, który powstał około 1320r. Należy także zobaczyć: zamek Dunajec z XVII wieku, piętrowy spichlerz z murowaną piwnicą z XVIII wieku, budynek dawnej celnicy na grzbiecie Tabor, prywatny cmentarz Salamonów pod skałą Groby. To miejsce doskonale nadaje się na miejsce odwiedzin zwiedzających,gdyż posiada dużo ciekawych miejsc, które będą nie lada gratką dla zwiedzających. Niedzica jest również wyposażona w wielką bazę noclegową, która rozciąga się na obszarze całej wsi.

Niedzica jest to piękna polska wieś leżąca na terenie województwa małopolskiego w powiecie nowotarskim. Należy do gminy Łapsze Niżne. Noclegi w Niedzicy mają do zaoferowania swoim klientom zróżnicowany standard usług, aby w możliwie jak najlepszy sposób zadowolić klientów.