Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny położony jest w powiecie puławskim nad Wisłą w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jest bardzo popularnym miejscem o walorach turystyczno- wypoczynkowych. Noclegi Kazimierz Dolny centrum są często wybierane przez turystów.

Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w kraju i za granicą. Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Kzimierz Dolny noclegi posiada ogromną ilość obiektów tj pensjonaty, wille, kwatery prywatne, apartamenty, pokoje gościnne, agroturystyka. Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. Tutejsza architektura nacechowana jest romantyką i czarem, które dla ludzi wrażliwych są niezwykle atrakcyjne i cenne.

Wieki temu ukochali je malarze i poeci. Dziś zachwycają się nim fotografowie i artyści. Panujący tu niepowtarzalny klimat przyciąga tłumy. Jego wyjątkowe walory urbanistyczne są rezultatem harmonijnego wkomponowania architektury w urozmaicony pejzaż.

Kazimierz Dolny odegrał niegdyś ważną rolę w Posce. Zbudowano w Kazimierzu duży rynek z, istniejącą zresztą do dziś, studnią pośrodku, wzniesiono prawdziwie mieszczańskie kamienice z podcieniami, w stylu renesansowym, zwanym niekiedy „renesansem naiwnym”, dziś powszechnie podziwiane.

Kościół Farny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła najstarsza świątynia w Kazimierzu Dolnyn początkowo gotycka, potem rozbudowana w stylu „renesansu lubelskiego”

Dzwonnica- zbudowana w drugiej poł. XVIIIw, spłonęła w 1853r. Obecnie mieści się w niej Muzeum Sztuki Złotniczej z bogatymi zbiorami.

Kościół szpitalny pw. św. Anny. Świątynia murowana, odbudowana w tym miejscu w 1671r.

Klasztor OO. Reformatów i Sanktuarium p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, ufundowany w 1589r..