Duszniki Zdrój

Jeśli wybierasz się w Góry Stołowe koniecznie zatrzymaj się w Dusznikach Zdroju. Miasto oferuje szereg licznych atrakcji o każde porze roku, najbardziej znanym miejscem jest Park Zdrojowy.

Park jest objęty strefami przyrody: obszarem chronionego krajobrazu Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich, Gór Orlickich oraz strefą otuliny Parku Narodowego Gór Stołowych. W mieście znajduje się aż siedem ośrodków sanatoryjnych oraz wille, pensjonaty, apartamenty – jest do dobrze przygotowana baza noclegowa w atrakcyjnych cenach.

Duszniki Zdrój zimą jest to doskonałe miejsce dla miłośników narciarstwa. Na Zieleńcu znajduje się 30 wyciągów narciarskich, także każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele jest tras biegowych dostępnych bezpłatnie. Jest też Duszniki Arena czyli ośrodek sportów zimowy – centrum biatlonowe. W sezonie letnim mnóstwo tu rowerzystów, dzięki ciekawym trasom rowerowym, są też ścieżki dla lubiących nordic walking. Kolejną cenioną atrakcją jest Muzeum Papiernictwa czy dawna papiernia, która pokaże nam jak powstaje papier. Zabytkowy jest też kościół pw. świętych Piotra i Pawła z XVII wieku.

Duszniki znajdują się w obrębie Sudeckiego Szlaku Konnego i dlatego w dzielnicach Podgórze i Zieleniec znajdziemy ośrodki do jazdy konnej. Duszniki-Zdrój kwatery prywatne, pokoje, wille, domki, apartamenty, pensjonaty, znajdują się na trasie Sudeckiego Szlaku Konnego, co za tym idzie ich okolica jest doskonałym miejscem do konnej jazdy – Góry Orlickie i Bystrzyckie ze względu na łagodniejsze ukształtowanie terenu oraz dostępną infrastrukturę sprawdzą się jako miejsce do zdobywania pierwszych szlifów na wierzchowcach.